JUDr. Michal Sklenár
právnik Bratislava

Advokátska kancelária v Bratislave

+421 2 546 42 400

Dunajská 30, 811 08 Bratislava office@sklenarpartners.sk
Virtuálne sídlo

Virtuálne sídlo

Legislatíva SR umožňuje okrem existencie klasického sídla spoločnosti aj virtuálne sídla. Spoločnosť v prípade virtuálneho sídla na uvedenej adrese nemá fyzicky kancelárie, avšak táto adresa je zapísaná v obchodnom registri.

Výhodou virtuálneho sídla sú predovšetkým nižšie náklady na prevádzku a lukratívna adresa. Naša advokátska kancelária vám zabezpečí sídlo v lukratívnej nehnuteľnosti, prevzatie a preposielanie pošty a ďalšie doplnkové služby.

Kedy je virtuálne sídlo vhodným riešením:

V prípade zakladania s.r.o. je nevyhnutné registračné sídlo, ktoré sa zapisuje do obchodného registra Slovenskej republiky. Ako sídlo firmy môže podnikateľ uviesť aktuálne miesto, ktoré si prenajíma na podnikateľské účely, avšak so zmenou priestorov musí zmeniť aj registračné sídlo v obchodnom registri. Podnikateľovi sa oplatí mať stabilné sídlo firmy, eventuálne si zvoliť možnosť virtuálneho sídla.

Virtuálne sídlo neznamená len fiktívnu adresu a nejedná sa v žiadnom prípade o schránkovú firmu. Takto zriadené sídlo v sebe zahŕňa celý balík poskytovaných služieb ako notifikácia o prijatej listine, preposielanie prijatých listín, skenovanie prijatých listín a ich online evidencia. Klient má tak neustály prehľad o akejkoľvek zásielke, ktorá mu bola na adresu firmy doručená.